Cevizlerimizin hasadı, temizlenmesi, işlenmesi ve depolanması gibi süreçlerde elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve ürünlerimizin kalitesinden taviz vermemeye özen gösteriyoruz.

Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde yetişen ağaçlarımız eylül ayından kasım ayının başına kadar geçen süre içerisinde hasat edilir. Chandler ceviz ağaçlarımız derin ve verimli topraklarda en iyi şekilde büyümektedir.

Chandler cevizi hafif, hoş bir tada sahip ve oldukça sağlıklıdır. Yüksek kaliteli çekirdekleri ve fındık aroması ile dünyaca tanınan bu ceviz türü yüksek kalitedeki çekirdekleri ile çok değerlidir.

Ağaçlarımız

Özellikleri

Chandler Cevizleri son derece önemli besinleri barındırmaktadır. Bu cevizler protein açısından oldukça zengindir ve Omega-3 gibi esansiyel yağ asitleri kaynağıdır. Chandler çekirdekleri ayrıca Folat, Manganez ve Tiamin gibi birçok mineral açısından zengindir.

Chandler Cevizinin Besin Değerleri

Ceviz, sahip olduğu vitaminler, mineraller, sağlıklı yağ asitleri ve diğer pek çok bileşeni sayesinde besin değeri yüksek bir yağlı tohumdur.
 
100 gram ceviz 654 kilokalori enerji, 13.7 gram karbonhidrat, 15 gram bitkisel protein ve 65.2 gram yağ içermektedir. Tekli doymamış yağ asitleri açısından zengin olan ceviz, iyi bir omega-3 ve araşidonik asit kaynağıdır.
 
Cevizde bulunan vitaminler ve mineraller

Ceviz A, E, K, B1, B2, B6, B9 vitaminleri ile bakır, manganez, kalsiyum, fosfor, çinko, magnezyum, sodyum, potasyum, selenyum, demir, iyot, molibden mineralleri içermektedir ve özellikle güçlü bir antioksidan olan E vitaminin kaynağı olmasıyla öne çıkmaktadır.
 
Bunlara ek olarak, kateşin, ellagik asit, ellagitanninler ve melatonin gibi diyet antioksidanlarının da kaynağıdır. Antioksidanların vücudu hastalıklara karşı korumada yardımcı olduğu kabul edilmektedir ve yapılan çalışmalarda cevizin antioksidan özellikte olan polifenol içerdiği bildirilmiştir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori654 kcal% 32.7
Karbonhidrat13.7 g% 4.6
Lif6.7 g% 26.8
Protein15.2 g% 30.4
Yağ65.2 g% 100.3
Kolesterol0.0 mg% 0.0
A Vitamini20.0 IU% 0.4
C Vitamini1.7 mg% 2.8
Potasyum441.0 mg% 12.6
Kalsiyum98.0 mg% 9.8
Demir2.9 mg% 16.2