Bal ve Deli BalYılın son gününde, okuması oldukça keyifli bir kitap ile karşınızdayız yine. Baştan kabul edelim tabi, dili biraz akademik. Ama bu kitabın değerini de içeriğinin kalitesini de arttırıyor. Yeni yılda bu tarz keyifli kitaplar okumanızı dileyerek başlayalım

Bal ve Deli Bal / Editör Doç. Dr. Abdülkadir Gündüz

Tıp kitapları yayıncılığı üzerine uzmanlaşmış olan yayınevlerimizden Nobel Tıp Kitabevleri’nin yayınladığı kitabın, yayınlandığı dönem Doç. Dr. ünvanını taşıyan Abdülkadir Gündüz editörlüğünde hazırlandığını belirtelim. Günümüzde ise Prof. Dr. Abdülkadir Gündüz olarak tanıdığımız hocamız Tıp alanında bal konusunun uzmanlarından biri. Bu konuda hem Türkçe hem de İngilizce olarak pek çok yayını ve eseri ile birlikte SCI, SSCI VE AHCI indekslerine giren dergilerde yayınlanan makaleleri bulunduğunu da ekleyelim.

Kitap genel olarak bal ve deli bal ile ilgili geniş bir yelpazede makaleler içeriyor. Bal ve Deli Bal’ın tarihçesinden tutun da geleneksel yöntemlerle tedavi olarak tanımlanan alternatif tıp alanında kullanımına kadar pek çok alandan bilgi içeriyor.

Deli Bal Üzerine Yapılan Bilimsel Çalışmalar, Arı Ürünleri ve Tıbbi Özellikleri, Deli Bal Zehirlenmesinde Vaka Örnekleri, Deli Bal Zehirlenmesinde Klinik Tanı ve Tedavi gibi makalelerden içeriklerin yer aldığı kitapta, farklı kaynak kitaplarda bulunabilecek bal ile ilgili bilgiler ve klinik bulgular özenle seçilmiş başlıklar altında tek bir kaynakta toplanmış.

Bu konuya ilgi duyanlar için oldukça faydalı bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. Nobel Tıp Kitabevleri Sağlık Dizisi altında yayınlanan Bal ve Deli Bal, 2015 yılında ilk basımını yapmış. Keyif alarak okuyabileceğiniz, okudukça ilginç bilgiler elde edeceğiniz, elde edeceğiniz bu bilgilerin uzman isimler tarafından bilimsel bilgi ve yayın çerçevesinde verildiğini bilerek okuyacağınız bir kitap Bal ve Deli Bal.

Kitap Adı: Bal ve Deli Bal
Editör: Doç. Dr. Abdülkadir Gündüz
Yayınevi: Nobel Tıp Kitabevleri – Sağlık Dizisi
İlk Baskı Yılı: 2015

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz. Diğer yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsiniz