30 Dakikada TatlılarPazar günleri genelde keyif günleridir ya, biz de bu keyif günlerine kitap tanıtımları yaparak katkı sağlayalım istedik. Onca kitap arasından seçip tanıtmak elbette çok zor ama en azından alanımıza uygun ya da yakın yerlerden tercih edebileceğimiz pek çok kitap bulunuyor. Mesela tarifler, alanımıza en yakın türlerden biri bizim için. Biz de bu haftanın kitabını tarifler kategorisinden seçtik.

30 Dakikada Tatlılar – İdil Yazar

1985 yılında Bursa’da doğan İdil Yazar, lise eğitimini Koç Lisesi’nde, Pazarlama ve Girişimcilik alanları üzerine olan üniversite eğitimini de  Amerika’da Babson College’da tamamlıyor. Dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden birinde 2 sene iş deneyimi edindikten sonra 2009 yılında Türkiye’ye dönüyor. Üst düzeyde şirketlerde yaptığı kariyerle birlikte YouTube‘da kendine bir kanal açıyor. 1000’den fazla tarif ve 1 milyondan fazla abone ile en büyük kanallarından biri olan kanal ile adını duyurdu. Türk mutfağını dünyaya tanıtmak için; Eat and Shine adında İngilizce Youtube kanalını açtı. Hurriyet.com.tr ve Milliyet Gazetesinde 3 yıl köşe yazarlığı yaptı. CNNTÜRK, BEIN GURME kanallarında yemek programı, TRT’de ise yemek üzerinde belgesel sundu.

Bu dönemde yazdığı kitaplardan biri de 30 Dakikada Tatlılar kitabı. “Her zaman söylerim; yemek birleştirir! Sizi de sevdiklerinizle aynı sofrada birleştirmesi dileğiyle!” mottosuyla yayınladığı bu kitapta gerçekten de çok pratik tatlılar bulunuyor. Büyük bir kısmı evde bulunan malzemeler içeriyor. Bu açıdan da oldukça tercih edilecek bir yayın haline geliyor doğal olarak.

Tarifler enfes görüntüler eşliğinde verildiği için işin sonunda ne ile karşılaşacağınızı ya da yaptığınız tatlının nasıl olması gerektiğini çok iyi anlıyorsunuz. Tarif anlatımları da oldukça basit şekilde. Kafanızın karışmasına yol açmayacak denli net.

İnkılap Yayınları tarafından yayınlanan 30 Dakikada Tatlılar kitabı içerisinde hepsi birbirinden pratik 80 tarif yer alıyor. Tariflerin sonuçları gerçekten de yüzünüzde bir gülümseme oluşturacak türden. Lezzetlerine ise diyecek yok.

Hem pratik, hem kolay anlatımlı bu tatlı tarifleri kitabını mutlaka okumanızı, içerisindeki tarifleri de denemenizi tavsiye ediyoruz. Keyifli, lezzetli ve sımsıcak tatlılar için İdil Yazar’ın hazırladığı 30 Dakikada Tatlılar kitabı gerçekten de biçilmiş kaftan.