Kahvaltı ve BrunchKahvaltı ve Brunch, meşhur Beyaz Fırın‘ın tarif defterinde bulunan tariflerden bir seçki içeriyor. 1836 yılında Balat’ta açılan Kosma’nın Poğaça Simit Fırını’na dayanan yaklaşık 200 yıllık tarihçesiyle ülkemizin önemli kültürel değerlerinden biri olan Beyaz Fırın’dan evinize gelen lezzetli tarifler olarak da düşünebilirsiniz.

Kahvaltı ve Brunch

Beyaz Fırın’ın beşinci kuşak temsilcisi olan Nathalie Stoyanof Suda’nın hazırladığı bu kahvaltı kitabında damak tadına hitap eden bol çeşitli mönüler yer alıyor. Yumurtalar & Krepler, Poğaçalar, Börekler, Çörekler & Tartlar, Ana Yemekler, Tatlılar, Reçeller & Ekmekler gibi bölümlerin bulunduğu kitap bu konudaki nadir eserlerden biri denilebilir.

Kahvaltılık ürünler üzerine pek çok tarif ve tarif kitabı ya da kitap içeriği bulunmakla birlikte, böylesi köklü bir firmaya ait tarifleri içeren kitaplar yok denecek kadar az diyebiliriz.

Tarifler içerisinde size zorlayıcı gelebilecek olanların yanında aslında çok basit ama bir o kadar da lezzetli tarifler bulunuyor.

Kitap Adı: Kahvaltı ve Brunch
Yazar: Nathalie Stoyanof Suda
Yayınevi: Remzi Kitabevi
Sayfa Sayısı: 136
Ebat: 22 x 26
İlk Baskı Yılı: 2021

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.