Yemek DünyasıYemek Dünyası uzun zaman önce yayınlanmış ama güncelliğini her daim koruyan kitaplardan biri. İçeriği nedeniyle tercih edilen ve 40 yılı aşan yaşıyla önemli bir çalışma.

Yemek Dünyası

Tanıtım bültenine bir göz atalım…

İçerdiği 435 tarifle, misafirlerinizi ağırlamaktan, çocuklarınızı doyurmaya kadar, mutfakta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgiler bu kitapta mevcut. Yenilenmiş ve elden geçirilmiş Yemek Dünyası, sağlıklı beslenmeyi önemseyen herkesin yararlanabilmesi için hazırlandı. Yemek pişirmek için gerekli temel bilgilerden, mutfakta işinizi kolaylaştıracak menü örneklerine; çorba tariflerinden, tatlı tariflerine, soslardan kurabiyelere kadar içerdiği tarif ve bilgilerle âdeta bir başucu kitabı.

İlk defa 1981 yılında yayımlanan Yemek Dünyası ile bir kuşak şahane yemekler yapmayı öğrendi; şimdi sıra yeni kuşaklarda!

“Tam 32 yıl önce ilk baskısı ile tanıştığım bu kitabın yeni basımı için özel çaba sarfettim, mutluyum. Kitabı tüm sevdiklerimle paylaşmıştım, şimdi onların çocukları da yararlanabilecek.”
-Ayşen Bulut, Halk Sağlığı Uzmanı-

“Hayat dediğin şey, üç-beş tarifi geçmez. Hayatın asıl zenginliği, elinde var olan malzemeden çok onları nasıl kullanabileceğini bilmektir. Lezzet her zaman içten gelir, önce parmak uçlarına yayılır, oradan yemeğe geçer. Bu kitapta olduğu gibi…”
-Aşkım Akyıldız, Şair-

“Yemek Dünyası kitabını tanıdıktan sonra yemek yapmak benim için en zevkli işlerden biri oldu. Ayrıca ‘Senin yemeklerin çok güzel ve lezzetli oluyor,’ diyenlere, Bunu, elimden asla düşürmediğim Yemek Dünyası sayesinde yaptığımı söylüyorum.”
-Fahiman Yılmaz, Emekli Eczacı-

“Yıllar önce tanıdığım Yemek Dünyası kitabı, basit tarifleri ile işimi çok kolaylaştırdı.
Uzun bir süre şehir dışında yaşamam gerekti. Yeni emekli olan babam kitabı ona bırakmamı, arada bir şeyler pişirerek oyalanmak istediğini söyledi. Zamanla dostlarımız babamın harika yemekler yaptığını, benim bu ziyafetlerden mahrum kaldığımı anlatmaya başladılar. Babama nasıl bu kadar çeşit ve güzellikte yemek pişirdiğini sorduğumda kitaptaki tarifleri sırası ile hiç atlamadan uyguladığını ve böylece iyi bir aşçı olduğunu ifade etti.”
-Aysel Doğanay, Emekli Öğretmen-

Kitap Adı: Yemek Dünyası
Yazar: Fikret Doruk Aktoros
Yayınevi: Çitlembik Yayınları
Sayfa Sayısı: 304
Ebat: 21,5 x 26
İlk Baskı Yılı: 1981

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.